NIXSolutions: Android Privacy Sandbox вийде в бета-версію на початку 2023 року

Люди витрачають багато часу на розмови про Chrome Privacy Sandbox, сторонні файли cookie та драми на W3C. Але у версії Privacy Sandbox для Android спостерігається швидкий прогрес.

NIXSolutions

У вівторок Google заявив у блозі, що планує розгорнути початкову бета-версію Privacy Sandbox на мобільних пристроях Android 13 на початку наступного року. Компанія Google вперше анонсувала Android Privacy Sandbox менше року тому, у лютому. Android 13 вийшов у вересні.

Після запуску бета-версії розробники додатків і рекламні технічні компанії зможуть серйозніше тестувати багато API в Android Privacy Sandbox, і більшість їхніх назв мають здатися знайомими: Topics, FLEDGE, звіти про атрибуцію та SDK Runtime.

Topics, FLEDGE та API атрибуції – це всі версії мобільних програм пов’язаних з рекламою API, які зараз тестуються (та обговорюються) у Chrome Privacy Sandbox.

У двох словах, Topics підтримує базове націлювання без ідентифікаторів між програмами, FLEDGE дозволяє здійснювати ремаркетинг без ідентифікаторів між програмами, а API атрибуції не потребує пояснень.

Однак SDK Runtime є унікальним для Android Privacy Sandbox – і це матиме значний вплив на роботу сторонніх SDK.

Час втікати

Пакети SDK сторонніх розробників є ключовим компонентом розробки програм і програмного забезпечення.

Розробники використовують SDK, щоб додавати такі функції, як монетизація, аналітика та звіти про збої, у свої програми без необхідності писати код самостійно.

Але після вбудовування в програму деякі постачальники SDK можуть використовувати цей доступ для збору та несанкціонованого та неконтрольованого обміну даними з іншими третіми сторонами. “Погана” поведінка певних SDK призвела до завантаження програм із App Store.

API середовища виконання SDK у Android Privacy Sandbox ізолює виконання коду SDK від решти програми, фактично позбавляючи її можливості збирати дані в програмі без явної згоди, пише adexchanger.com.

Прощавай, GAID?

І ось ще одна невідомість: що станеться з рекламним ідентифікатором Google?

Незважаючи на те, що Google не заявляв, що скасовує свій рекламний ідентифікатор, у лютому віце-президент Google із управління продуктами безпеки та конфіденційності Android Ентоні Чавес пообіцяв «підтримувати існуючі функції рекламної платформи, включаючи рекламний ідентифікатор, принаймні протягом двох років» і «надати суттєве повідомлення перед будь-якими подальшими змінами».

Спокусливо спробувати прочитати між рядків.

Щоб підтримувати щось «принаймні два роки» — а на залишилося трохи більше року — виникає запитання: що станеться після закінчення двох років?

Тестування

Тим часом Google заохочує розробників тестувати рішення в Android Privacy Sandbox і надавати свої відгуки.

Протягом цього року Google уже випустив кілька попередніх версій Android Privacy Sandbox для розробників, щоб зібрати перші відгуки, які він включив до API, які тепер доступні для ширшого тестування розробниками, зазначає команда NIXSolutions.

Розробники та рекламні технічні компанії, які хочуть протестувати Android-версії Topics, FLEDGE та API атрибуції звітів, повинні пройти процес реєстрації та перевірки. Вони також повинні будуть заповнити форму, щоб приєднатися до програми бета-тестування.

Але SDK Runtime залишиться в закритій бета-версії для деяких програм. Компанії, які бажають скинути його шини, повинні будуть подати окрему заявку на участь.