NIXSolutions: 5 плюсів розробки програм Android для бізнесу

Мобільна розробка набирає обертів з кожним роком, і це чудова можливість для бізнесів укріпити свої позиції або ж зайняти нове місце в обраній ніші. А коли виникає питання на якій операційній системі створювати мобільний додаток, відповідь очевидна. Операційна система Android – це ваш провідник до найбільшої в світі групи користувачів моільних телефонів, а тому саме тут доцільно шукати клієнтів. Поширеність Android – це не єдиний плюс платформи, хоча і тут слід додати деталей. Але про все по порядку.

NIX Solutions

5 плюсів розробки програм Android для бізнесу

№1: Величезний ринок додатків для Android

Це, мабуть, найбільший плюс у розробці додатків для Android. Від 25% до 40% користувачів смартфонів у Північній Америці користуються пристроями Android протягом будь-якого місяця. Хоча і Android, і iOS мають багато користувачів, ви побачите величезну різницю, якщо порівняєте кількість користувачів додатків для iPhone з кількістю користувачів для Android.

Станом на перший квартал 2021 року користувачі Android мали на вибір 3,48 мільйона програм, що зробило Google Play магазином із найбільшою кількістю доступних додатків, пише CLLAX. З приблизно 2,22 мільйонами доступних додатків для iOS Apple App Store був другим за величиною магазином додатків. Android має більш ніж удвічі більше щомісячних активацій, ніж пристрої iOS.

№2: Додатки для Android доступніші для бізнесу

Ще одна перевага полягає в тому, що розробка програм для Android, як правило, дешевша. Це тому, що Google надає багато безкоштовних інструментів, якими ви можете скористатися. До цих інструментів входить, наприклад, консоль розробника Android, де ви можете протестувати свою програму на багатьох різних пристроях перед публікацією в магазині Google Play.

Згідно з дослідженням провідних компаній з веб-розробки, приблизно дві третини малих підприємств, які розробили мобільний додаток вартістю менше 30 000 доларів США (63 відсотки), розробляли виключно для операційних систем Android, порівняно з лише 41 відсотком компаній, які розробили додаток для iOS для однакової ціни.

№ 3: Google Security – менша ймовірність злому програм

Одне з головних питань безпеки, яке можна почути від власників бізнесу, полягає в тому, чи будуть взламувати їхдодаток, якщо вони опублікують його в Google Play. Це пов’язано з тим, що було багато хакерських атак, під час яких додатки були заражені шкідливим програмним забезпеченням.

За останні кілька років Google покращив рівень безпеки додатків. Тим не менш, програми в магазині Apple зазвичай більш безпечні через суворі правила та високу вартість реєстрації розробника програм.

Команда NIXSolutions зазначає, що відсоток взламаних додатків Android становить менше одного відсотка. Це може бути не дуже втішним, якщо вашу програму зламали, але варто рухатися вперед у розробці Android, дивлячись на статистику.

№4: Більш доступні послуги розробки

Розробникам, які працюють над додатками для Android, доступно багато безкоштовних інструментів. Це означає, що більшість розробників можуть використовувати ці інструменти без необхідності спочатку платити за них.

Тому вартість розробки буде набагато нижчою, ніж додаток для iPhone. У багатьох випадках запустити додаток на Android може бути в чотири-п’ять разів дешевше.

№5: Спеціальні програми для бізнесу

Користувачі Android більш відкриті до використання програм у бізнес-цілях. Крім того, деякі з найпопулярніших програм на платформі Android – це програми для малого бізнесу, наприклад, ті, що використовуються агентами з нерухомості або постачальниками домашніх послуг, як-от електрики.

Багатьом підприємствам зручніше створювати програму, оскільки вони можуть кастомізувати її будь-яким чином (кольори, шрифт, логотип або зображення). Зазвичай це неможливо з додатком для iPhone через правила, встановлені Apple.